• (0286) 212 3290
  • info@tlyuklememerkezi.com

NASIL TL YÜKLERİM ?

3D Secure Nedir ?

VISA tarafından geliştirilen 3-D Secure protokolü Mastercard tarafından da kabul edilmiş, bir uygulama şartı olarak getirilmiştir ve Ulusal Güvenlik Platformu (3-D Secure) adıyla hizmete açılmıştır. Uluslararası Güvenlik Platformu bir ödeme onaylama metodu yada teknolojik bir platform olmayıp ödeme sürecindeki partilerin (işyeri-banka-kart sahibi) sorumluluklarını düzenleyen bir modeldir. 
Uluslararası Güvenlik Platformu, sanal alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılmasi için Visa tarafından geliştirilmiş en gelişmiş sistemdir. Sistemin Visa kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına "Verified by Visa", MasterCard kredi kartları kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "SecureCode" isimleri verilmektedir.Sistem uyarınca, sanal ödeme işlemi sırasında müşteriye bankası tarafından ödeme şifresi sorulmakta ve böylece kart sahibinin kimligi doğrulanmaktadir. Bu sayede yetkisiz kişilerce kredi kartlarının internet ortamında kullanılmasının önüne geçilmesi sağlanmaktadır.
Kredi kartınıza ilişkin tüm bilgiler uluslararası Visa ve Mastercard PCI-DSS standartlarına uygun olarak saklanmaktadır. PSI-DSS konseyinin beş kurucu global ödeme markaları - American Express, JCB International, MasterCard Worldwide, ve Visa Inc. Discover Financial Services - PCI DSS veri güvenliği uyum programlarının her teknik gereklilik olarak dahil etmek için mutabık kalmışlardır. Her bir kurucu üyesi, aynı zamanda, PA-QSAs QSAs PCI Güvenlik Standartları Konseyi tarafından sertifikalı ASVs ve tanır.

Sistemimizden alışveriş yapmak için öncelikle bankanızın 3D Güvenlik Sistemine üye olmanız gerekiyor.
Harcamalarınızı güvence altına alan 3D Güvenlik Sistemine üye değilseniz alışveriş yapmadan önce bu işleme üç dakikanızı ayırarak üye olabilirsiniz.
Alışverişin son adımında devreye giren bu sistem, kredi kartı bilgilerinizi girdikten sonra sizi bankanızın 3D Güvenlik Sayfasına yönlendirecek. Bu güvenlik sayfasına bazı kişisel bilgilerinizi girdikten sonra işleminiz onaylanacaktır. Amacımız, üyelerimizin kredi kartı ile yapmış olduğu sanal alışveriş işlemlerinde onlara rahat ve güvenilir bir ortam sunabilmek.